29 maja obchodzimy Dzień Działacza Kultury, z tej okazji Wójt Kamila Suchocka-Szperlik wspólnie z dyrektorkami jednostek organizacyjnych odwiedziły siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, gdzie na ręce Pani Dyrektor Iwony Adamczak złożyły serdeczne życzenia i podziękowania za codzienną pracę na rzecz życia kulturalnego naszej gminy.
W Grochowicach odbył się Piknik Rodzinny dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli i ich rodziców. Dzieci zaprezentowały krótkie występy, po których czekało ich mnóstwo atrakcji, w tym jazda na koniach, karmienie zwierząt, dmuchaniec, popcorn, wata cukrowa, grill i słodkości.
„Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim organizatorom i osobom zaangażowanym, za zorganizowania tak fantastycznego wydarzenia.” – mówi Wójt Kamila Suchocka-Szperlik
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotli uczestniczyli w wycieczce do Huty Julia w Piechowicach, gdzie poznali tajniki produkcji szkła oraz wzięli udział w warsztatach malowania na szkle, tworząc własne prace.
Wycieczka była świetną okazją do poznania tradycji karkonoskiego rzemiosła, pobudzenia kreatywności oraz doświadczenia „lekcji historii na żywo”.
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Urząd Gminy Kotla odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kotli. Najmłodsi przygotowali wierszyki o stanowiskach urzędniczych, a także zwiedzili cały urząd, odwiedzając poszczególne referaty wręczały pracownikom słodkie upominki.
Przewodniczący Rady Grzegorz Stroiński zawiadamia, że w dniu 02.06.2026r. (wtorek) o godz. 16:00 w sali narad Urzędu Gminy Kotla, ul. Głogowska 93 odbędą się obrady XXXIII sesji Rady Gminy Kotla.
ZAPROSZENIE NA SESJĘ (kliknij) (PDF )
Czytaj więcej: ZAPROSZENIE NA OBRADY XXXIII SESJI RADY GMINY KOTLA