Dziś (22.06) w Chociemyśli odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia pierwszej łopaty, rozpoczynająca realizację największej inwestycji w historii Gminy Kotla za 140 mln zł, pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej pod strefę przemysłową na terenie gmin Głogów i Kotla”.
Inwestycję realizuje firma NDI Energy Sp. z o.o., będąca liderem konsorcjum firm NDI S.A. oraz firmy WUPRINŻ S.A. Funkcję Inżyniera kontraktu pełni firma Sweco Polska sp. z o.o.
,,Ostatnie dwa lata były okresem ciężkiej pracy nad dokumentacją projektową oraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń. Dziś mamy prawomocne pozwolenie na budowę i rozpoczynamy roboty budowlane. Początki tej inwestycji sięgają okresu, gdy funkcję Wójta Gminy Kotla sprawował Łukasz Horbatowski – obecnie Poseł na Sejm RP. To on zainicjował procedurę inwestycyjną oraz działania mające na celu pozyskanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład” – powiedziała Kamila Suchocka-Szperlik, Wójt Gminy Kotla.
Zadanie obejmuje kompleksową budowę i modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, kluczowej dla rozwoju strefy przemysłowej m.in. budowę nowych ujęć wody, rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, budowę nowej oczyszczalni ścieków, przepompowni wraz z tłoczniami ścieków oraz niezbędnej infrastruktury towarzyszącej. W ramach zadania planowana jest również wymiana wodomierzy u mieszkańców umożliwiająca zdalny odczyt.
Symbolicznego wbicia łopaty dokonali: Łukasz Horbatowski - Poseł na Sejm RP, Kamila Suchocka-Szperlik - Wójt Gminy Kotla, Grzegorz Stroiński - Przewodniczący Rady, Sławomir Raniszewski – Prezes Zarządu WUPRINŻ S.A, Błażej Pełczyński oraz Adam Grzęda – Przedstawiciele NDI ENERGY Sp. z o.o., Magdalena Koprowska – Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych




